ICMAC Kung Fu Camp
kungfu

Pinterest
YouTube

World Sanda League

Nicholas Perez Scholarship

Pinterest
YouTube

Pinterest
YouTube

Pinterest
YouTube

Pinterest
YouTube

Pinterest
YouTube


North American Circuit 2014

Please use the menu below to view results.

Back

Traditional Weapons Forms, 6 & Under, Boys & Girls (6 & Under)

  Name Points Location Instructor
1. Abbygail Chang 1,017.36 Cooper City, FL Li Siu Hung
2. Zuri Cortez 691.41 Las Vegas, NV Robert Jones
3. Ezrah Cortez 615.23 Las Vegas, NV Robert Jones
4. ZuZu Perry 408.10 Katy, Texas Whit McClendon
5. Ashton Yim 408.04 Las Vegas, NV Zengjiao Jian
6. Lucas Miller 407.33 Ballwin, MO Shi Xing Xue
7. Jack Chan 383.93 Hawthorn Woods, IL Kaifei Song
8. William Erhart 358.95 Coral Springs, FL Andre Johnson
9. K Seven Eisma 358.01 Las Vegas, NV Zengjiao Jian
10. Emily Jian 307.92 Las Vegas, NV Zengjiao Jian

Top  

Traditional Weapons Forms, 46 & Over, Beginner Men & Women (46 & Over)

  Name Points Location Instructor
1. Louise Rymsza 940.87 Fleming Island, FL Kam Lee, Charles Macabasco
2. Rick Sanderson 608.07 Plantation, FL John Wai
3. Anabella Hoppe 507.98 Seminole, FL Nick Scrima
4. Tami Lytle 408.13 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
5. Timothy Metcalf 407.13 Kansas City, MO Scott Winokur
6. Ed Moore 383.35 York, SC Delmar Minor
7. Sam Liu 382.81 Niskayuna, NY Lucas Geller
8. Ian McGuire 332.89
9. Laura Prendergast 332.72 Albany, NY Lucas Geller
10. Jim McPhillips 282.71 Hingham, Massachusetts John Loupos

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Michael Murray 282.30 Marietta, GA Russel Feldman

Top  

Traditional Weapons Forms, 46 & Over, Advanced Men & Women (46 & Over)

  Name Points Location Instructor
1. David Guzman 1,301.43 Hialeah, FL John Vanegas
2. Charles Brackett 1,101.41 Jacksonville, FL David Kirn
3. Suleyman Mammadli 817.68 Suleyman Mammadli
4. John Piper 793.03 Florissant, MO Larry Adams, Jim Oswald
5. John Weare 609.04 Melbourne, FL Harry Lo, James DeFillips
6. Carol Nikolov 483.97 Seminole, FL Dan Schmidt
7. Edward Kluger 438.95 Orlando, FL Tu Truong
8. Joanna Pridy 418.85 Rotonda West, FL Rick Brenton
9. Jeff Hung 408.97 Burlingame, CA Lily Lau
10. Jenny Pless 408.80 Stafford, TX Shi Yan Feng

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Richard Doolittle 384.50 Charlestone, SC Hon Suk Yim
12. Lawrence Chan 384.10 Lexington, MA Calvin Chin
13. James Cummings 383.77 Joppa, MD Kevin Law
14. Arlene Escueta 358.80 San Francisco, CA Jeff Chow
15. David Newfeld 358.78 Plano, Texas Travis Alschbach, Denise Alschbach

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Long Weapons, Beginner Boys (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Michael Bruder 608.07 West Palm Beach, FL Li Siu Hung, Andrew Finell
2. Lucas Illanes 507.97 Sunrise, FL Li Siu Hung
3. Connor Graham 482.87 Pembroke Pines, FL Li Siu Hung
4. Jonathan Simon 408.07 Austin, TX Scott Pettengill, Marlon Pilossoph
5. Brandon Nguyen 407.81 Las Vegas, NV Dong Thai, Shi Chang Yuan
6. Sang Nguyen 407.78 Denver, CO Happy Hsu
7. Evan Winlof 407.33 Kirkwood, MO Shi Xing Xue
8. Harry Deng 383.10 Solon, OH Cao Yong
9. Joshua Di 382.90 Pembroke Pines, FL John Vanegas, Yvette Phillips
10. Jackson Norales 382.77 Malden, MA Mai Du

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Charlie Feng 382.73 Rolling Meadows, IL Kaifei Song
12. Bryan Contreras 382.62 Gainsville, GA Jay Lima
13. Kevin Rodriguez 357.78 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
14. Nicholas Warren 357.13 Florissant, MO Shi Xing Xue
15. Ryu Melendez 332.78 Boynton Beach, FL Joe Keit

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Long Weapons, Beginner Girls (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Paige Buccarelli 890.87 Hollywood, FL George Poulos
2. Carlie Wai 608.13 Plantation, FL John Wai
3. Juliana Tu 557.99 Orlando, FL Le Ha Chan
4. Nadia Fuentes 507.83 Tampa, FL Mario Salazar
5. Maia Gleizer 457.74 Hallandale, FL George Poulos
6. Michelle Grabowski 407.89 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
7. Aspen Shih 407.88 Denver, CO Happy Hsu
8. Elle Zeng 383.00 Barrington, IL Kaifei Song
9. Mirranda Rinehart 382.90 Washington, PA Mark Mastascusa
10. Summer Hawkins 382.78 Boynton Beach, FL Joe Keit

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Isabel Luo 382.58 Belmont, MA Kevin Chan
12. Lesli Romero 382.18 Gainesville, GA Jay Lima
13. Annie Chui 357.87 Rancho Cucamonga, CA Ed Torres
14. Isabel Li 332.53 Lexington, MA Kevin Chan

Top  

Long Weapons, Intermediate Boys (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Jaysen Chang 966.29 Cooper City, FL Li Siu Hung, Lance Zabatta
2. Hector Montalvo 608.07 Sugar Hill, GA Edward Tomaine
3. John Santiago 507.86 Clearwater, FL Don Dean
4. Kyle Phares 482.82 Bossier City, LA James Carinio
5. Nathan Martinez 457.81 Miramar, FL John Vanegas
6. Kai Valino 383.23 Lake Zurich, IL Kaifei Song
7. Austin Dalpra 383.05 Louisville, Ohio Jarrod Suffecool, Jeffrey Yang
8. Duncan Lowery 383.02 Harwich, MA Eric Cruz
9. Tyler Robinson 358.23 Miramar, FL John Vanegas
10. Brighton Mao 333.16 Palatine, IL Kaifei Song

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Clark Kudrav 332.78 Claysville, PA Mark Mastascusa
12. Preston Cheng 282.96 Palatine, IL Si Zhiqiang
13. George Lu 257.83 Libertyville, IL Kaifei Song

Top  

Long Weapons, Intermediate Girls (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Shaolin Cooper 407.87 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
2. Elena Hung 407.85 Burlingame, CA Lily Lau, Kalman Wong
3. Karynna Yeh 383.07 Boxborough, MA Narcyz Latecki
4. Eliana Eisenstein 383.03 Chicago, IL Wu Jing Chao
5. Sophia Chechuy 357.78 Ladera Ranch, CA Jon Kurtz, Jeff Duenez
6. Evelyn Aron 332.86 Clive, IA Jose Mendoza

Top  

Long Weapons, Advanced Boys (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Julien Casimir 992.84 Miramar, FL John Vanegas
2. Eddie Morgan 409.16 Miramar, FL John Vanegas
3. Luke-Anthony Angus 409.15 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
4. Alexander Liu 409.04 Sugar Land, TX Shi Xing Hao
5. Jayden Tran 383.79 Malden, MA Mai Du
6. Kody Gabertan 359.09 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
7. Kai Newfeld 358.99 Plano, Texas Travis Alschbach
8. Timothy Du 333.73 Malden, MA Mai Du
9. Ronak Pasupuleti 308.84 Sugar Land, TX Shi Xing Hao

Top  

Long Weapons, Advanced Girls (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Michelle Ngo 383.82 Everett, MA Mai Du

Top  

Long Weapons, Beginner Boys (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Ahnu Surratt 608.06 Boynton Beach, FL Li Siu Hung
2. Tomas Kerch 557.89 Sunrise, FL John Wai
3. Adlai-Royce Jacobsen 482.85 Fort Lauderdale, FL Li Siu Hung
4. Logan Mazor 457.80 Hollywood, FL George Poulos
5. Brandon Naguit 437.76 Miami Gardens, FL T. Nee, Virgil Diaz
6. Trajan Pei 407.90 Denver, CO Happy Hsu
7. Oscar Franklin 407.36 St Louis, MO Shi Xing Xue
8. Arden Chan 383.33 Hawthorn Woods, IL Kaifei Song
9. Jaice Grigg 383.05 Merrimack, NH Nathan Tupper
10. Matthew I Herrera 382.96 Miami, FL Eduardo Marin

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Gabriel Renteria 382.90 Gainesville, GA Jay Lima
12. Wesley Shih 357.80 Denver, CO Happy Hsu
13. Arthur Silva 332.99 Mamaroneck, NY Marlon Pilossoph
14. Christopher Nogueira 332.86 Miami, FL Eduardo Marin
15. Colin Chastain 332.80 Sylva, NC Justin Novgrod

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Long Weapons, Beginner Girls (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Chloe McDonald 607.84 Davie, FL John Wai, Osei Xavier
2. Rhain Avery 557.67 Hollywood, FL George Poulos
3. Alexandria Wong 407.80 Trabuco Canyon, CA Dong Thai
4. Penny Zhang 407.36
5. Olivia Fawcett 382.96 Palm Beach, FL Li Siu Hung, Andrew Finell
6. Mary Hardesty 382.70 Ashland, KY Zack Wilds

Top  

Long Weapons, Intermediate Boys (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Ryan Chin 1,149.94 Weston, FL John Wai
2. Andrew Cain 841.79 Boynton Beach, FL Li Siu Hung
3. Kevin Sanderson 608.36 Plantation, FL John Wai
4. Jose Fuentes 558.35 Tampa, FL Mario Salazar, Jimmy Manfredy
5. Nicholas Fister 458.32 Orange Park, FL Chris Olson, David Kirn
6. Matias Dizeo 438.29 Davie, FL John Vanegas
7. Alex Boisson 418.25 Melbourne, FL James DeFillips
8. Brandon M Chin 408.47 Weston, FL John Wai
9. Roarke Unrau 408.33 Webster Groves, MO Xue Xing, Shi Xing Xue
10. Max Gao 408.26 Houston, TX Shi Xing Ying, Zhonghua Wang, Yu Chao Sun

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Mitchell Wong 408.15 Monterey Park, CA Ed Torres
12. Edward Hurt 408.10 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
13. Daniel Brakha 398.16 Miami, FL George Poulos
14. John Cesario 383.36 Buffalo Grove, IL Kaifei Song
15. Andres Jaimes 383.20 Miami, FL Alex Molina

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Long Weapons, Intermediate Girls (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Mia Scheinhaus 1,349.59 Pembroke Pines, FL T. Nee
2. Zuleika Triana 608.13 Tampa, FL Mario Salazar
3. Ava Knapp 482.86 Fort Lauderdale, FL Li Siu Hung
4. Robin Snetsinger 408.43 Woodbridge, CT Jack Guo
5. Christina Boyd 408.23 Mission Viejo, CA Dong Thai
6. Karen Tseng 408.10 Katy, TX Ernie Wu
7. Isabela Rodriguez 407.93 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
8. Angel Wan 383.13 Newton, MA Kevin Chan
9. Kylee Durham 382.90 Massillon, Ohio Mark Tucker, Jarrod Suffecool
10. Madison Martin 382.46 Indian Trail, NC Brian Corey

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Rhain Avery 358.30 Hollywood, FL George Poulos
12. Carlene Yup 357.85 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
13. Sophia Cavalcante 333.12 Everett, MA Mai Du
14. Olivia Kudrav 332.82 Mark Mastascusa
15. Colindres Jazmine 332.43 Gainsville, GA Jay Lima

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Long Weapons, Advanced Boys (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Dan Hoang 1,377.50 Bradenton, FL Mario Salazar
2. Rafael A Carrion 1,182.20 Miramar, FL John Vanegas, Yvette Phillips
3. Charlie Brackett 1,081.90 Jacksonville, FL David Kirn
4. Akos Kocsardi 818.06 Highlands Ranch, CO Eric Bernsdorf
5. Alexander Ellis 667.71 Las Vegas, NV Robert Jones
6. Brandon M Chin 509.05 Weston, FL John Wai
7. Kevin Bell 484.02 St Petersburg, FL Dan Schmidt
8. Eddie Morgan 458.88 Miramar, FL John Vanegas
9. Ryan J Flores 418.79 Poquoson, VA Hoy K. Lee, Samson Lee
10. David Luo 384.26 Key Biscayne, FL Steven Tarrago

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Thomas Tran 384.19 Dorchester, MA Mai Du
12. Anthony Potter 384.18 Chicago, IL Jingchao Wu
13. Stellan Stalter 359.00 Katy, TX Whit McClendon
14. James Nappo 358.94 Chicago, IL Paula Lazarz
15. Brent Lee 334.18 Newton, MA Calvin Chin

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Long Weapons, Advanced Girls (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Tiffany Morgan 608.73 Miramar, FL John Vanegas
2. Sophia Shelton 557.72 Jacksonville, FL David Kirn
3. Kiara Morris 408.98 Killeen, TX Kevin Clark, Earl Henderson, Justin Palmer
4. Yen Linh Chit 384.16 Lynn, MA Mai Du
5. Ava Davis 383.86 Baltimore, MD Kevin Law
6. Angela Fiore 334.05 Sutton, MA Jesse Guzzetti
7. Cassidy Tupper 284.04 Nashua, NH Nathan Tupper
8. Margaret Mearman 258.98 Portland, CT Daniel Ostrow

Top  

Long Weapons, Beginner Boys (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. James McDonald 607.74 Davie, FL John Wai, Osei Xavier
2. Angel Bonilla 557.66 Guayama, Puerto Rico Erick Cintron
3. Brian Nguyen 507.61 Tampa, FL Mario Salazar
4. Jake Cheikha 408.02 Coto De Caza, CA David Harmon
5. Kaleb Melendez 382.89 Chicago, IL Jingchao Wu
6. Jaime Sosa 382.88 Miami, FL Eduardo Marin
7. Phillip Vaccarello 332.88 Des Plaines, IL Adam Strentz
8. Alejandro Manzano 332.77 Miami, FL Eduardo Marin
9. Dimitar Hristov 282.86 Palatine, IL Zhiqiang Si
10. Albert Xu 257.84 Hoffman Estates, IL Kaifei Song

Top  

Long Weapons, Beginner Girls (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Jessenia De La Torre 940.73 Miramar, FL Martin Dvorok, Bill McDunham
2. Lara Barreiro 607.87 Sao Paulo, Brazil Paul Fraga
3. Megan McDonald 507.71 Davie, FL John Wai, Osei Xavier
4. Jennifer Wang 407.81 Denver, CO Happy Hsu
5. Adeline Sun 382.87 Barrington, IL Kaifei Song
6. Alexandria Hwang 382.75 Needham, MA Kevin Chan

Top  

Long Weapons, Intermediate Boys (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Brandon Ottaviano 991.27 Palm Harbor, FL Nick Scrima
2. Zack Alspaugh 558.13 Seminole, FL Dan Schmidt
3. Kyleel Goings 508.11 Powder Springs, GA Russel Feldman
4. Robert Demos 483.04 Tarpon Springs, FL German Garcia
5. Nicholas DeFillips 458.03 Melbourne, FL Harry Lo, James DeFillips
6. Christian Baker 438.02 Bossier City, LA James Carinio
7. Cesar Valero 417.98 North Land, FL Li Siu Hung
8. Benel Higuchi 408.28 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
8. Jose Cruz-Peraza 408.28 Miami, FL Eduardo Marin
10. Anthony Wu 407.89 Monterey Park, CA Ed Torres

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Brandon Chou 397.78 Parkland, FL Li Siu Hung
12. Brandon Yeh 383.33 Boxborough, MA Narcyz Latecki
13. Rickie Brammer 358.25 Coto De Caza, California Dong Thai
14. Tomas Guzman 358.09 Miami, FL Dennis Dereje
15. Raghav Jayakrishna 333.31 Acton, MA Narcyz Latecki

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Long Weapons, Intermediate Girls (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Kristine Wong 766.03 Trabuco Canyon, CA Dong Thai
2. Alexandra Bauer 558.03 McKees Rocks, PA David Slaughter
3. Aminah Aryan 407.98 Lake Forest, CA Dong Thai
4. Crystal Huang 407.78 Bellaire, TX Shi Xing Hao
5. Emily Touch 383.39 Cromwell, CT Daniel Ostrow, Mark Dysinger
6. Ava Hampton 382.92 Saint Johns, FL Charles Macabasco, Justin Lee
7. Mlyssa Bauske 382.87 Park Forest, IL Sam Ng
8. Kelly Tseng 357.76 Katy, TX Ernie Wu
9. Hannah Lydon 333.32 Saugus, MA Mai Du
10. Jennifer Martin 307.72 Katy, TX Whit McClendon

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Kathleen Fujimori 283.31 Shrewsbury, MA Jesse Guzzetti
12. Cameron Hale 282.64 Bossier City, LA Randy Harper
13. Hallie Kamosky 258.30 Princeton, MA Jesse Guzzetti
14. Allison MacKenzie 233.27 Andover, Massachusetts Christopher Fazzio

Top  

Long Weapons, Advanced Boys (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Robert Rymsza 1,232.08 Fleming Island, FL Kam Lee
2. Victor Tan 843.43 Lake Worth, FL Joe Keit
3. Eric Anderson 842.76 Palm Harbor, FL Nick Scrima
4. Christopher Garcia 767.54 Miami, FL Eduardo Marin
5. Jmar Cortez 668.26 Henderson, NV Robert Jones
6. Anthony Capelazzo 609.25 Sao Paulo, Brazil Henrique Ortega
7. Brandan Yong 532.83 Allston, MA Calvin Chin
8. Filipe Azevedo 509.13 Sao Paulo, Brazil Rodrigo Seixas
9. Johnathon O 419.00 Fleming Island, FL Kam Lee
10. Albert Li 409.40 Xue Xing, Shi Xing Xue

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Hieuy Nguyen 409.33 Plano, TX Travis Alschbach
12. Diego Tham 409.23 Monterey Park, CA Ed Torres
13. Joshua Gao 409.06 Houston, Texas Yu Chao Sun
14. Brian Price 398.99 Clearwater, FL Nick Scrima
15. James Fiore 384.09 Sutton, MA Gary Lachapelle

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Long Weapons, Advanced Girls (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Julie Nikolov 843.32 Seminole, FL Dan Schmidt
2. Catherine Rodriguez 768.49 Las Vegas, NV Robert Jones
3. Kristina Nikolov 768.25 Seminole, FL Dan Schmidt
4. Kaitlyn Yong 609.18 Allston, MA Calvin Chin
5. Lian Chung-Valuntas 559.10 Royal Palm Beach, FL John Wai, Osei Xavier
6. Alaina Sabin 509.03 Seminole, FL Dan Schmidt
7. Andrea Fernandez 409.36 Madison, WI Nelson Ferreira
8. Lauren Yeung 409.28 Sunnyvale, CA Lily Lau, Kalman Wong
9. Ariana Zhang 408.89 Plano, TX Johnny Lee
10. Yen Nhi Chit 384.04 Lynn, MA Mai Du

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Mariah Mascara 383.92 Claysville, PA Mark Mastascusa
12. Ekaterina C Venola 359.13 Pahrump, NV Evan Thompson
13. Tamara Koubi 358.47 Miami, FL Eduardo Marin
14. Heidy Molina 334.28 Miami, FL Alex Molina
15. Kiana Lee 334.01 Newton, MA Calvin Chin

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Long Weapons, Beginner Men (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Paolo Morales 608.15 Bayamon, Puerto Rico Olaguibet Negron
2. Jason Walkow 558.08 Boca Raton, FL Li Siu Hung
3. Fernando Salazar 508.01 Ft. Lauderdale, Florida Li Siu Hung
4. Karl Mande 408.72 Houston, TX Wallace Cupp, Andrew Ashby
5. Andrew Ferguson 407.98 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
6. Jason Underwood 382.96 Lake Worth, FL Joe Keit
7. Felix Vasquez 382.85 Gainesville, GA Jay Lima
8. Tyrell Lark 382.57 Pjiladelphia, PA Phuoc Phan
9. Yin C Lee 357.93 Duarte, CA Mark Elefane
10. Mitchell Davies 332.84

Top  

Long Weapons, Beginner Women (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Zury Cesar 608.16 Plantation, FL John Wai
2. Brittanny McCourt 558.15 Sarasota, FL German Garcia
3. Shanyu Yi 508.11 Philadelphia, PA Phuoc Phan
4. Shelby L Goldberg 482.96 Miami, FL Dennis Dereje
5. Gigi Ip 408.20 Sugar Land, TX Jason Leung
6. Ronalli Enriquez 408.03 Las Vegas, NV Steven Baugh
7. Leanne Piatt 382.70 Plymouth, MA Scott Jeffery
8. Leah Newstadt 382.51 Northfield, IL James Van Doren
9. Hye Young Seok 357.90 Las Vegas, NV Steven Baugh

Top  

Long Weapons, Intermediate Men (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Jesse Fisher 1,078.85 Coral Gables, FL Dennis Dereje
2. Arnold Roholt 865.83 Philadelphia, PA Phuoc Phan
3. Jordan Harvey 840.99 Davie, FL T. Nee, Virgil Diaz
4. Gilahd Yefet 608.07 Hollywood, FL Li Siu Hung
5. Alejandro Negron 557.97 Bayamon, PR, Puerto Rico Olaguibet Negron
6. Sean Jeffries 550.57 Lawrenceville, GA Edward Tomaine
7. Benjamin Trent 516.35 Stamford, CT Marlon Pilossoph
8. Brandon Cunningham 507.96 Melbourne, FL Harry Lo, James DeFillips
9. Edgar Diaz 417.72 Orlando, FL Tu Truong, Mimi Chan
10. David Valenzuela 408.32 Las Vegas, NV Steven Baugh

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Jonathan Schupak 408.21 Mamaroneck, NY Marlon Pilossoph
12. Damien Humin 408.08 Prospect, KY Jinheng Li
13. Robert Walker 407.81 Burleson, TX Travis Alschbach
14. Michael Laughton 397.64 Orlando, FL Tu Truong, Mimi Chan
15. Alexander Chun 383.32 seattle, WA David Leong

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Long Weapons, Intermediate Women (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Hannah Gomez 966.18 Hialeah, FL John Vanegas, Yvette Phillips
2. Stephanie Perry-Miles 608.09 Lauderdale Lakes, FL John Wai, Tamer Mahfouz
3. Victoria Leonardo 407.92 Shreveport, LA James Carinio
4. Jasmun Traficante 382.77 Methuen, MA Mary Driscoll
5. Marina Jovanovic 358.06 Coral Gables, FL Dennis Dereje
6. Carolina Alzate 307.95 Palmetto, FL Dennis Dereje

Top  

Long Weapons, Advanced Men (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Ethan Williams 968.12 Miami, FL Dennis Dereje
2. Charles Perez 617.98 Folsom, CA Matt Stroh
3. Lou Urvin Go 608.93 Sunrise, FL John Wai
4. Gun Orachantara 593.03 Mamaroneck, NY Marlon Pilossoph
5. Michael Tibbits 508.91 Sunrise, Florida John Wai
6. Javier Esteves 483.90 Toa Alta, PR Olaguibet Negron
7. Erick Cintron 458.84 Guayama, Puerto Rico Erick Cintron
8. Curtis Wilson 418.72 Orange Park, FL David Kirn
9. Alexander Woo 409.39 Natick, MA Calvin Chin
10. Wesley Strey 409.30 Oregon, WI Nelson Ferreira

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Michael Martin 409.23 Rancho Cordova, CA Benson Lee, Mark Purkeypile
12. Alex Campolo 408.78 Carrollton, TX Henry Su
13. Ryan Torvik 398.71 Melbourne, FL Harry Lo, James DeFillips
14. Jian Li 384.28 Quincy, MA Mai Du
15. Osvel Cabrera 384.11 Miami, FL Eduardo Marin

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Long Weapons, Advanced Women (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Julie Drapkin 1,018.18 Pembroke Pines, FL John Vanegas
2. Megan Westerman 817.87 Tampa, FL Mario Salazar
3. Karina Miyazato 558.92 Sao Paulo, Brazil Cesar Laurenti
4. Victoria Leonardo 483.89 Shreveport, LA James Carinio
5. Venessa Chin 438.73 Norfolk, VA Dennis Dereje
6. Tawnie Thiessen 418.71 Melbourne, FL Harry Lo
7. Ann Marie Palmieri 409.20 Mount Kisco, NY Marlon Pilossoph
8. Nina Stuer 408.65 Richardson, TX Johnny Lee
9. Cheyenne Lachapelle 384.30 Worcester, MA Gary Lachapelle
10. Amanda Chung 384.06 Davie, FL John Wai

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Kira Geer 383.89 Cincinnati, OH Martin Ware
12. Anna Tran 334.25 Boston, MA Mai Du
13. Kathryn Stover 333.91 St.Petersburg, FL Dan Schmidt
14. Mary Osada 333.86 Wilmington, NC Dale Ganey
15. Andrea So 284.22 Malden, MA Mai Du

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Long Weapons, Beginner Men & Women (36-45)

  Name Points Location Instructor
1. Gregory Stone 765.70 Glendale, CA Mark Elefane
2. Traci Roshitsh 608.32 Fort Lauderdale, FL John Vanegas
3. Kelly Baggins 407.87 Encinitas, CA Giuseppe Aliotta
4. Harris Nip 407.75 Missouri City, TX Jason Leung
5. Dario Senalle 383.05 Plantation, FL John Wai, Curline Dvorok
6. Milla Paxton 382.65 Rensselaer, NY Lucas Geller

Top  

Long Weapons, Intermediate Men & Women (36-45)

  Name Points Location Instructor
1. Marina Jovanovic 991.13 Coral Gables, FL Dennis Dereje
2. Rodger Weiss 558.05 Murrysville, PA David Slaughter
3. Jon Strong 507.97 Lawrenceville, GA Edward Tomaine
4. Lhianna Bodiford 482.96 Philadelphia, PA Phuoc Phan
5. Sofia Kirk 457.94 Jacksonville, FL David Kirn
6. Michael Bauer 437.88 McKees Rocks, PA David Slaughter
7. Celia Bauer 417.78 McKees Rocks, PA David Slaughter
8. Jay Diaz 408.23 Las Vegas, NV Zengjiao Jian
9. Marc Rosarius 408.21 Jacksonville, FL Jason Dooley
10. Sarah Nasr 407.75 Mission Viejo, CA Dong Thai

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. John Virtue 383.78 Middletown, CT Daniel Ostrow
12. Stephen Sydek 382.85 Philadelphia, PA Phuoc Phan
13. Barbara Haglind 332.79 Raymond, NH Mary Driscoll
14. Deb Waterman 282.73 Madison, CT Daniel Ostrow, Mark Dysinger

Top  

Long Weapons, Advanced Men (36-45)

  Name Points Location Instructor
1. Christopher Chin 1,402.38 Rosedale, MD Kevin Law
2. Gun Orachantara 893.10 Mamaroneck, NY Marlon Pilossoph
3. Olaguibet Negron 559.13 Bayamon, PR Thomas Torres
4. Cesar Laurenti 509.12 Sao Paulo, Brazil Cesar Laurenti
5. Raul Matute 459.06 Tamarac, FL Li Siu Hung
6. Edward Kluger 438.83 Orlando, FL Tu Truong
7. Paul Totten 408.52 Miami, FL Dennis Dereje
8. Lu Shao 384.10 Providence, RI Raymond Wong
9. Scott Morrison 333.78 Maynard, MA Narcyz Latecki
10. Pete Kelly 333.71 Annapolis, MD Sean Marshall, Billy Greer

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Van Nguyen 283.56 Wallingford, CT Daniel Ostrow

Top  

Long Weapons, Advanced Women (36-45)

  Name Points Location Instructor
1. Cecilia Gonzalez 1,226.39 Miami, FL Dennis Dereje
2. Cara Stirling 942.80 Wexford, PA David Slaughter
3. Tanya Davis 742.55 Baltimore, MA Kevin Law
4. Selma Sakate 609.18 Sao Paulo, Brazil Cesar Laurenti
5. Wendy Bucciarelli 508.91 Miami, FL Dennis Dereje
6. Jenny Pless 408.78 Stafford, TX Shi Yan Feng
7. Lei Ann Resurreccion 384.09 Watertown, MA Bob Rosen

Top  

Short Weapons, Beginner Boys (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Brandon Rabasco 865.70 Hollywood, FL George Poulos
2. Jian De Jesus 608.13 Toa Alta, PR Olaguibet Negron
3. Gabriel Jimenez 557.92 Pembroke Pines, FL John Vanegas
4. Marcus Rabasco 507.89 Hollywood, FL George Poulos
5. Jonathan Simon 408.14 Austin, TX Scott Pettengill, Marlon Pilossoph
6. Sang Nguyen 407.78 Denver, CO Happy Hsu
7. Nicholas Warren 407.20 Florissant, MO Shi Xing Xue
8. Isael Romero 382.69 Gainesville, GA Jay Lima
9. Steven Wong 382.62 Rockville, MD
10. Alexander Stojanovski 357.82 Prosper, TX Travis Alschbach

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Levi Kassinove 357.68 Irvine, CA Louis Parker
12. Joshua Di 332.78 Pembroke Pines, FL John Vanegas, Yvette Phillips
13. Bryan Contreras 332.65 Gainsville, GA Jay Lima

Top  

Short Weapons, Beginner Girls (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Michelle Grabowski 407.97 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
2. Aspen Shih 407.84 Denver, CO Happy Hsu
3. Mirranda Rinehart 382.98 Washington, PA Mark Mastascusa
4. Ngan Nguyen 382.77 Malden, MA Mai Du
5. Lesli Romero 382.45 Gainesville, GA Jay Lima
6. Kaitlyn Wong 357.81 Monterey Park, CA Ed Torres
7. Jialing Zhu 332.87 Solon, OH Cao Yong
8. Isabel Li 332.67 Lexington, MA Kevin Chan
9. Isabel Luo 282.64 Belmont, MA Kevin Chan

Top  

Short Weapons, Intermediate Boys (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Jaysen Chang 966.31 Cooper City, FL Li Siu Hung, Lance Zabatta
2. Nathan Martinez 915.95 Miramar, FL John Vanegas
3. John Santiago 507.88 Clearwater, FL Don Dean
4. Kyle Phares 482.87 Bossier City, LA James Carinio
5. Ronald Erbst 408.07 Katy, TX Whit McClendon
6. Kai Valino 383.23 Lake Zurich, IL Kaifei Song
7. Hector Montalvo 382.30 Sugar Hill, GA Edward Tomaine
8. Brandon Rabasco 358.22 Hollywood, FL George Poulos
9. Joseph Colon 358.02 Harlingen, TX Oscar Olivarez
10. Brighton Mao 333.20 Palatine, IL Kaifei Song

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Zachary Russell 332.03 Charlotte, NC George Lu

Top  

Short Weapons, Intermediate Girls (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Angelisse Johnson 408.05 Coral Springs, FL Andre Johnson
2. Elena Hung 407.88 Burlingame, CA Lily Lau, Kalman Wong
3. Shaolin Cooper 407.81 Las Vegas, NV Shi Xing Wei

Top  

Short Weapons, Advanced Boys (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Julien Casimir 992.95 Miramar, FL John Vanegas
2. Eddie Morgan 409.27 Miramar, FL John Vanegas
3. Luke-Anthony Angus 409.21 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
4. Alexander Liu 409.10 Sugar Land, TX Shi Xing Hao
5. Timothy Du 383.83 Malden, MA Mai Du
6. Kai Newfeld 359.09 Plano, Texas Travis Alschbach
7. Jayden Tran 333.74 Malden, MA Mai Du
8. Ronak Pasupuleti 308.99 Sugar Land, TX Shi Xing Hao

Top  

Short Weapons, Advanced Girls (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Michelle Ngo 383.96 Everett, MA Mai Du
2. Stephanie Dearmas 383.71 Miami, FL Steven Tarrago

Top  

Short Weapons, Beginner Boys (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Logan Elliott 1,128.26 Safety Harbor, FL Nick Scrima
2. Kyle Grossman 765.51 Ft. Lauderdale, FL George Poulos
3. Matthew Chapman 740.53 Hollywood, FL George Poulos
4. Jacob Dietrich 630.37 Seminole, FL Dan Schmidt
5. Eli Gonzalez 608.04 Juncos, PR Olaguibet Negron
6. Michael Sigal 557.80 Ft. Lauderdale, FL George Poulos
7. Anthony Bingham 482.78 Clearwater, FL Nick Scrima
8. Eithan Gleizer 417.71 Hallandale, FL George Poulos
9. Kody Gabertan 408.24 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
10. Jarett Ho 407.99 Rosemead, CA Ed Torres

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Oscar Franklin 407.30 St Louis, MO Shi Xing Xue
12. Caden Beatty 383.30 Indianapolis, IN James Theros
13. Toby Gonzales 382.95 Marietta, GA Russel Feldman
14. Arthur Silva 382.86 Mamaroneck, NY Marlon Pilossoph
15. Marcus Rabasco 382.82 Hollywood, FL George Poulos

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Short Weapons, Beginner Girls (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Olivia Fawcett 990.94 Palm Beach, FL Li Siu Hung, Andrew Finell
2. Lena Rhie 890.56 Boston, MA Joshua Grant, Gaetano DiGaetano
3. Mariana Rojas 815.39 Fort Lauderdale, FL George Poulos, Michael Rodriguez
4. Sophia Rabasco 790.39 Hollywood, FL George Poulos
5. Alexandria Wong 407.80 Trabuco Canyon, CA Dong Thai
6. Melissa Scavongelli 382.87 Carlisle, MA Narcyz Latecki

Top  

Short Weapons, Intermediate Boys (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Andrew Cain 916.78 Boynton Beach, FL Li Siu Hung
2. Nicholas Fister 608.38 Orange Park, FL Chris Olson, David Kirn
3. Ryan Chin 458.33 Weston, FL John Wai
4. Jose Fuentes 438.31 Tampa, FL Mario Salazar, Jimmy Manfredy
5. Matias Dizeo 418.29 Davie, FL John Vanegas
6. Roarke Unrau 408.30 Webster Groves, MO Xue Xing, Shi Xing Xue
7. Max Gao 408.22 Houston, TX Shi Xing Ying, Zhonghua Wang, Yu Chao Sun
8. Ethan Man 408.20 Ladera Ranch, CA - California Jon Kurtz, Jeff Duenez
9. Edward Hurt 407.84 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
10. Charlie Wang 383.36 Chicago, IL Wu Jing Chao

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Jorge Dearmas 383.18 Miami, FL Steven Tarrago
12. Richard Runyon 382.93 Catlettsburg, KY Zack Wilds, Tony Brown
13. Johan Vargas 382.81 Gainesville, GA Jay Lima
14. Daniel Cruz-Peraza 358.38 Miami, FL Eduardo Marin
15. Alex Xu 358.17 Bellaire, TX Shi Xing Hao

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Short Weapons, Intermediate Girls (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Mia Scheinhaus 1,349.46 Pembroke Pines, FL T. Nee
2. Ava Knapp 866.28 Fort Lauderdale, FL Li Siu Hung
3. Robin Snetsinger 741.51 Woodbridge, CT Jack Guo
4. Christina Boyd 408.23 Mission Viejo, CA Dong Thai
5. Isabela Rodriguez 408.10 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
6. Angel Wan 383.17 Newton, MA Kevin Chan
7. Jazmine Colindres 382.57 Gainesville, GA Jay Lima
8. Julia Chakarian 358.22 Montrose, CA Tav Byerhoff
9. Madison Martin 332.54 Indian Trail, NC Brian Corey
10. Aivi Spencer 307.90 Hawthorne, CA Derrick Wright

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Gabriella Beauchemin 282.80 Sylva, NC Justin Navgrode
12. Chloe Harwood 257.42 Weddington, NC Chris Facente

Top  

Short Weapons, Advanced Boys (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Dan Hoang 1,327.74 Bradenton, FL Mario Salazar
2. Rafael A Carrion 1,227.42 Miramar, FL John Vanegas, Yvette Phillips
3. Akos Kocsardi 818.09 Highlands Ranch, CO Eric Bernsdorf
4. Charlie Brackett 792.52 Jacksonville, FL David Kirn
5. Alexander Ellis 718.00 Las Vegas, NV Robert Jones
6. James Nappo 633.90 Chicago, IL Paula Lazarz
7. Brandon M Chin 509.08 Weston, FL John Wai
8. Kevin Bell 458.96 St Petersburg, FL Dan Schmidt
9. Eddie Morgan 438.88 Miramar, FL John Vanegas
10. Ryan J Flores 418.84 Poquoson, VA Hoy K. Lee, Samson Lee

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Anthony Potter 384.26 Chicago, IL Jingchao Wu
12. Thomas Tran 384.23 Dorchester, MA Mai Du
13. Grant Kudrav 383.92 Claysville, PA Mark Mastascusa
14. Avi Pasupuleti 358.86 Sugar Land, TX Shi Xing Hao
15. Tony Giech 334.19 Malden, MA Mai Du

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Short Weapons, Advanced Girls (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Tiffany Morgan 609.00 Miramar, FL John Vanegas
2. Samantha Garcia 558.90 Miami, FL Eduardo Marin, Henry Regalado
3. Sophia Shelton 508.86 Jacksonville, FL David Kirn
4. Natasha Venola 409.11 Olympia, WA Evan Thompson
5. Kiara Morris 409.10 Killeen, TX Kevin Clark, Earl Henderson, Justin Palmer
6. Yen Linh Chit 384.16 Lynn, MA Mai Du
7. Chamya Jackson 383.21 Cincinnati, OH Martin Ware
8. Tiffiny O'Neill 358.99 Spring, TX Chuck Chretien
9. Angela Fiore 334.06 Sutton, MA Jesse Guzzetti
10. Hannah Eidsness 333.13 Charlotte Eric Sbarge

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Cassidy Tupper 284.05 Nashua, NH Nathan Tupper
12. Grace Ware 283.07 Cincinnati, OH Martin Ware

Top  

Short Weapons, Beginner Boys (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Brian Nguyen 607.72 Tampa, FL Mario Salazar
2. Jake Cheikha 408.08 Coto De Caza, CA David Harmon
3. Sean Laria 382.83 Miami, FL Eduardo Marin
4. Matthew Cox 382.79 Acton, MA Narcyz Latecki
5. Strahinja Spasojevic 381.99 Concord, NC Ryan Revak
6. Neale McMillan 331.98 Woodstock, GA Russel Feldman
7. Joel Urizar 281.92 Gainesville, GA Jay Lima

Top  

Short Weapons, Beginner Girls (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Lara Barreiro 607.85 Sao Paulo, Brazil Paul Fraga
2. Megan Chou 557.60 Parkland, FL Li Siu Hung
3. Jennifer Wang 407.88 Denver, CO Happy Hsu
4. Adeline Sun 383.00 Barrington, IL Kaifei Song
5. Alexandria Hwang 382.78 Needham, MA Kevin Chan

Top  

Short Weapons, Intermediate Boys (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Christian Baker 966.00 Bossier City, LA James Carinio
2. Brandon Ottaviano 891.21 Palm Harbor, FL Nick Scrima
3. Kyleel Goings 608.18 Powder Springs, GA Russel Feldman
4. Zack Alspaugh 483.03 Seminole, FL Dan Schmidt
5. William Teppenpaw 458.00 Bossier City, LA Randy Harper
6. Toby Gonzalez 437.97 Marietta, GA Russel Feldman
7. Robert Demos 417.89 Tarpon Springs, FL German Garcia
8. Victor Ugarte 408.28 Hallandale, FL Rafael Qian Rivero
9. Rickie Brammer 408.26 Coto De Caza, California Dong Thai
10. Anthony Wu 408.06 Monterey Park, CA Ed Torres

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Cody Montpetit 407.50 Overland Park, KS Scott Winokur
12. Joseph Sangiolo 383.38 Quincy, MA Kevin Chan
13. Benel Higuchi 358.17 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
14. Tomas Guzman 358.16 Miami, FL Dennis Dereje
15. Ian Wong 358.00 Diamond Bar, CA JunChang Lu, Xining He

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Short Weapons, Intermediate Girls (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Carolyn Marquez 941.24 Miami, FL Eduardo Marin
2. Kristine Wong 765.19 Trabuco Canyon, CA Dong Thai
3. Aminah Aryan 407.81 Lake Forest, CA Dong Thai
4. Kelly Tseng 407.70 Katy, TX Ernie Wu
5. Emily Touch 383.38 Cromwell, CT Daniel Ostrow, Mark Dysinger
6. Mlyssa Bauske 382.81 Park Forest, IL Sam Ng
7. Sabrina Gee 333.35 Chestnut Hill, MA Calvin Chin
8. Nadya Rosario 333.00 Miami, FL Steven Tarrago, Amy Tarrago
9. Hallie Kamosky 283.34 Princeton, MA Jesse Guzzetti
10. Kathleen Fujimori 258.32 Shrewsbury, MA Jesse Guzzetti

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Hannah Lydon 233.30 Saugus, MA Mai Du
12. Julie Chen 213.29 Acton, MA Narcyz Latecki

Top  

Short Weapons, Advanced Boys (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Robert Rymsza 1,352.18 Fleming Island, FL Kam Lee
2. Victor Tan 893.40 Lake Worth, FL Joe Keit
3. Eric Anderson 842.73 Palm Harbor, FL Nick Scrima
4. Jmar Cortez 593.23 Henderson, NV Robert Jones
5. Johnathon O 509.17 Fleming Island, FL Kam Lee
6. Filipe Azevedo 459.13 Sao Paulo, Brazil Rodrigo Seixas
7. Brian Price 439.12 Clearwater, FL Nick Scrima
8. Conor McCabe 419.10 Haddam, CT Daniel Ostrow
9. Hieuy Nguyen 409.33 Plano, TX Travis Alschbach
10. Diego Tham 409.25 Monterey Park, CA Ed Torres

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Ty Roberts 409.01 Killeen, TX Kevin Clark
12. Phillip O 399.08 Fleming Island, FL Kam Lee
13. Brandon L Chin 384.25 Brookline, MA Calvin Chin, Lucien Zoll
14. Alan Hsu 379.07 Edison, NJ Yang Fukui
15. Colton Gabertan 359.32 Las Vegas, NV Shi Xing Wei

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Short Weapons, Advanced Girls (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Julie Nikolov 868.44 Seminole, FL Dan Schmidt
2. Kristina Nikolov 793.08 Seminole, FL Dan Schmidt
3. Catherine Rodriguez 768.18 Las Vegas, NV Robert Jones
4. Kaitlyn Yong 609.28 Allston, MA Calvin Chin
5. Lian Chung-Valuntas 559.24 Royal Palm Beach, FL John Wai, Osei Xavier
6. Emily Crist 527.72 Harrisburg, PA Jose Johnson
7. Alaina Sabin 509.19 Seminole, FL Dan Schmidt
8. Andrea Fernandez 409.36 Madison, WI Nelson Ferreira
9. Lauren Yeung 409.22 Sunnyvale, CA Lily Lau, Kalman Wong
10. Ariana Zhang 408.98 Plano, TX Johnny Lee

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Yen Nhi Chit 384.10 Lynn, MA Mai Du
12. Mariah Mascara 383.91 Claysville, PA Mark Mastascusa
13. Aly Rader 359.30 Madison, WI Nelson Ferreira
14. Lindsay Renwick 358.48 Bossier, LA Randy Harper
15. Rebecca Shaar 334.03 Boston, MA Calvin Chin

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Short Weapons, Beginner Men (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Robert Avellino 607.96 Mt Laurel, NJ Phuoc Phan
2. Andrew Ferguson 407.93 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
3. Roberto Barbosa 407.89 Mamaroneck, NY Marlon Pilossoph
4. Dante Bollinger 382.82 Chris Facente
5. Brandon Mosher 357.73 Hollywood, FL Michael Rodriguez
6. Felix Vasquez 332.81 Gainesville, GA Jay Lima

Top  

Short Weapons, Beginner Women (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Shelby L Goldberg 915.65 Miami, FL Dennis Dereje
2. Brittanny McCourt 608.21 Sarasota, FL German Garcia
3. Shanyu Yi 558.03 Philadelphia, PA Phuoc Phan
4. Ronalli Enriquez 408.00 Las Vegas, NV Steven Baugh
5. Rachel David 407.20 Madison, WI Nelson Ferreira
6. Emily Roberson 382.84 Whittier, NC Justin Novgrod
7. Shyan Amoyo 382.81 Miami, FL Steven Tarrago
8. Leanne Piatt 382.70 Plymouth, MA Scott Jeffery

Top  

Short Weapons, Intermediate Men (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Jesse Fisher 1,098.66 Coral Gables, FL Dennis Dereje
2. Jordan Harvey 941.18 Davie, FL T. Nee, Virgil Diaz
3. Arnold Roholt 891.01 Philadelphia, PA Phuoc Phan
4. Alejandro Negron 607.99 Bayamon, PR, Puerto Rico Olaguibet Negron
5. Sean Jeffries 610.44 Lawrenceville, GA Edward Tomaine
6. Nathaniel Garrison 571.23 Madison, WI Nelson Ferreira
7. Philip Lawson 482.83 Decatur, GA Russel Feldman
8. Jorge Ayala 437.62 Miami, FL Dennis Dereje
9. Clark Summers 408.36 Branson, MO Nick Givens
10. Chris Butler 408.28 Van Nuys, CA Buck Sam Kong

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Emery Llaneza 408.03 St Augustine, FL Rachel Cross, Jason Dooley
12. Taylor Allen 408.02 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
13. Robert Walker 407.87 Burleson, TX Travis Alschbach
14. Roberto Barbosa 383.29 Mamaroneck, NY Marlon Pilossoph
15. Alexander Chun 383.18 seattle, WA David Leong

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Short Weapons, Intermediate Women (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Hannah Gomez 1,016.21 Hialeah, FL John Vanegas, Yvette Phillips
2. Stephanie Perry-Miles 557.99 Lauderdale Lakes, FL John Wai, Tamer Mahfouz
3. Aurora Gesni 507.96 Kennesaw, GA Russel Feldman
4. Victoria Leonardo 407.78 Shreveport, LA James Carinio
5. Traci Roshitsh 382.88 Fort Lauderdale, FL John Vanegas
6. Marina Jovanovic 358.13 Coral Gables, FL Dennis Dereje
7. Lakeisha Dent 357.75 Dallas, TX Johnny Lee

Top  

Short Weapons, Advanced Men (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Tye Tonkin 793.46 Roslindale, MA Ben Warner, Tye Tonkin
2. Gun Orachantara 643.00 Mamaroneck, NY Marlon Pilossoph
3. Charles Perez 568.41 Folsom, CA Matt Stroh
4. Alexander Woo 409.46 Natick, MA Calvin Chin
5. Joeyross DeChavez 409.41 Las Vegas, NV Steven Baugh
6. Jason Dooley 409.28 St Augustine, FL Sun De Yao
7. Alex Campolo 408.82 Carrollton, TX Henry Su
8. Austin Tang 384.30 Andover, MA Bob Rosen, Mai Du
9. Jacob Isaacs 384.15 Boynton Beach, FL Joe Keit
10. Ray Price 383.77 Washington, PA Mark Mastascusa

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Todd Ireland 359.31 Torrance, CA Manuel Marquez
12. Nathan Sidebottom 359.26 Springfield, MO Nick Givens
13. Garett Lubecki 359.20 Palm Harbor, FL Nick Scrima
14. Nicholas Yang 358.80 Miranda, CA Yang Jwing-Ming
15. Steven Machado 334.28 New Britain, CT Daniel Ostrow

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Short Weapons, Advanced Women (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Megan Westerman 1,276.89 Tampa, FL Mario Salazar
2. Julie Drapkin 1,018.45 Pembroke Pines, FL John Vanegas
3. Kathryn Stover 568.20 St.Petersburg, FL Dan Schmidt
4. Karina Miyazato 508.98 Sao Paulo, Brazil Cesar Laurenti
5. Victoria Leonardo 483.95 Shreveport, LA James Carinio
6. Tawnie Thiessen 458.87 Melbourne, FL Harry Lo
7. Venessa Chin 418.69 Norfolk, VA Dennis Dereje
8. Allison Thompson 408.88 Carrollton, TX Henry Su
9. Andrea So 384.25 Malden, MA Mai Du
9. Camila Marinella 384.25 Miami, FL Steven Tarrago

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Cheyenne Lachapelle 334.23 Worcester, MA Gary Lachapelle
12. Amanda Chung 334.21 Davie, FL John Wai
13. Aurora Gesni 333.92 Kennesaw, GA Russel Feldman
14. Jessica Gianacakes 284.19 Clearwater, FL Nick Scrima
15. Mary Osada 283.86 Wilmington, NC Dale Ganey

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Short Weapons, Beginner Men & Women (36-45)

  Name Points Location Instructor
1. Kimberly Geiss 607.91 Nick Scrima
2. Kelly Baggins 407.85 Encinitas, CA Giuseppe Aliotta
3. Gregory Stone 407.72 Glendale, CA Mark Elefane
4. Lorel Zaide 382.83 Skokie, IL Anthony Marquez
5. Milla Paxton 382.68 Rensselaer, NY Lucas Geller
6. Jennifer Brookes 332.65 Attleboro, MA Scott Jeffery

Top  

Short Weapons, Intermediate Men & Women (36-45)

  Name Points Location Instructor
1. Marina Jovanovic 891.04 Coral Gables, FL Dennis Dereje
2. Robert McMillan 608.15 Woodstock, GA Russel Feldman
3. Jon Strong 558.11 Lawrenceville, GA Edward Tomaine
4. Sofia Kirk 483.00 Jacksonville, FL David Kirn
5. Rodger Weiss 457.98 Murrysville, PA David Slaughter
6. Lhianna Bodiford 437.91 Philadelphia, PA Phuoc Phan
7. Angel Reyes 417.85 Miami, FL
8. Robert Sambor 408.05 Miami, FL Dennis Dereje
9. Marie Matienzo 407.88 Ladera Ranch, CA Jon Kurtz
10. Celia Bauer 397.83 McKees Rocks, PA David Slaughter

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. John Lee 383.05 Maynard, MA Narcyz Latecki
12. Michael Bauer 377.71 McKees Rocks, PA David Slaughter
13. Sarah Nasr 357.72 Mission Viejo, CA Dong Thai
14. Barbara Haglind 332.79 Raymond, NH Mary Driscoll

Top  

Short Weapons, Advanced Men (36-45)

  Name Points Location Instructor
1. Christopher Chin 1,277.36 Rosedale, MD Kevin Law
2. Gun Orachantara 968.23 Mamaroneck, NY Marlon Pilossoph
3. Pete Kelly 718.10 Annapolis, MD Sean Marshall, Billy Greer
4. Olaguibet Negron 609.22 Bayamon, PR Thomas Torres
5. Yoel Sonera 509.20 Palm Bay, FL - Florida James DeFillips, Harry Lo
6. Cesar Laurenti 459.14 Sao Paulo, Brazil Cesar Laurenti
7. Raul Matute 439.11 Tamarac, FL Li Siu Hung
8. Jose Antonio Oliveira 419.03 Sao Paulo, Brazil Paul Fraga
9. Paul Totten 408.40 Miami, FL Dennis Dereje
10. Edward Kluger 398.94 Orlando, FL Tu Truong

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Van Nguyen 383.72 Wallingford, CT Daniel Ostrow
12. Darren Bush 358.53 Humble, TX Yun Yang Wang
13. Paul Liss 334.31 Madison, WI Nelson Ferreira

Top  

Short Weapons, Advanced Women (36-45)

  Name Points Location Instructor
1. Cecilia Gonzalez 1,301.24 Miami, FL Dennis Dereje
2. Cara Stirling 942.96 Wexford, PA David Slaughter
3. Selma Sakate 609.20 Sao Paulo, Brazil Cesar Laurenti
4. Jenny Pless 408.80 Stafford, TX Shi Yan Feng
5. Irina Chechuy 408.70 Ladera Ranch, CA Jon Kurtz, Jeff Duenez
6. Tanya Davis 384.22 Baltimore, MA Kevin Law
7. Lei Ann Resurreccion 384.19 Watertown, MA Bob Rosen
8. Renae Coleman 333.54 Gastonia, NC Robert Kitchin

Top  

Other Weapons, Intermediate Boys (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Nathan Martinez 1,016.41 Miramar, FL John Vanegas
2. Kyle Phares 966.11 Bossier City, LA James Carinio
3. Brighton Mao 383.11 Palatine, IL Kaifei Song
4. Aidan McNemar 382.95 North Canton, OH Jeffrey Yang
5. Gabriel Jimenez 382.75 Pembroke Pines, FL John Vanegas
6. Marcus Rabasco 358.12 Hollywood, FL George Poulos

Top  

Other Weapons, Intermediate Girls (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Briana Cajigas 990.81 Pembroke Pines, FL John Vanegas, Yvette Phillips
2. Maysa Najjar 382.95 Medford, MA Mai Du

Top  

Other Weapons, Advanced Boys (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Julien Casimir 1,352.15 Miramar, FL John Vanegas
2. Eddie Morgan 409.32 Miramar, FL John Vanegas
3. Alexander Liu 409.24 Sugar Land, TX Shi Xing Hao
4. Luke-Anthony Angus 409.22 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
5. Jayden Tran 383.96 Malden, MA Mai Du

Top  

Other Weapons, Advanced Girls (7-9)

  Name Points Location Instructor
1. Michelle Ngo 383.85 Everett, MA Mai Du
2. Hailey Cajigas 383.81 Pembroke Pines, FL John Vanegas

Top  

Other Weapons, Intermediate Boys (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Gianmarco Reano 608.33 Pembroke Pines, FL John Vanegas
2. Matias Dizeo 558.28 Davie, FL John Vanegas
3. Kyle Grossman 408.36 Ft. Lauderdale, FL George Poulos
4. Mitchell Wong 408.17 Monterey Park, CA Ed Torres
5. Jacob Yan 408.05 Frisco, TX Travis Alschbach
6. Cadan Nancarrow 407.77 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
7. John Cesario 383.36 Buffalo Grove, IL Kaifei Song
8. Nathan Martinez 383.22 Miramar, FL John Vanegas
9. Ryan Warbington 382.38 Chapel Hill, NC Jin Chen
10. Jaden Bianco 357.98 Las Vegas, NV Robert Jones

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Tyler Robinson 333.16 Miramar, FL John Vanegas
12. Toby Gonzalez 332.37 Marietta, GA Russel Feldman
13. Jorge Dearmas 283.15 Miami, FL Steven Tarrago
14. Jonathon Ashman 258.07 Margate, FL Li Siu Hung

Top  

Other Weapons, Intermediate Girls (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Mia Scheinhaus 1,399.72 Pembroke Pines, FL T. Nee
2. Anna Hampton 891.27 Saint Johns, FL Charles Macabasco, Justin Lee
3. Christina Boyd 408.18 Mission Viejo, CA Dong Thai
4. Carlene Yup 408.00 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
5. Angel Wan 383.13 Newton, MA Kevin Chan
6. Isabela Rodriguez 357.92 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
7. Abby Rickert 333.05 Worcester, MA Jesse Guzzetti

Top  

Other Weapons, Advanced Boys (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Dan Hoang 1,327.70 Bradenton, FL Mario Salazar
2. Mark Moses 1,252.52 Pembroke Pines, FL T. Nee
3. Rafael A Carrion 1,127.46 Miramar, FL John Vanegas, Yvette Phillips
4. Akos Kocsardi 818.12 Highlands Ranch, CO Eric Bernsdorf
5. Jared Baker 593.43 Pembroke Pines, FL John Vanegas
6. Eddie Morgan 483.96 Miramar, FL John Vanegas
7. Kevin Bell 438.90 St Petersburg, FL Dan Schmidt
8. Shami Shipman 418.89 Jacksonville, FL David Kirn
9. Charlie Brackett 398.80 Jacksonville, FL David Kirn
10. Thomas Tran 384.26 Dorchester, MA Mai Du

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Michael Xin 384.24 North Riverside, IL Yang Chen
12. Will Grant 359.15 Spring, TX Chuck Chretien
13. Alexander Ellis 358.80 Las Vegas, NV Robert Jones
14. Brent Lee 334.23 Newton, MA Calvin Chin
15. Avi Pasupuleti 308.99 Sugar Land, TX Shi Xing Hao

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Other Weapons, Advanced Girls (10-12)

  Name Points Location Instructor
1. Tiffany Morgan 1,018.42 Miramar, FL John Vanegas
2. Sophia Shelton 559.00 Jacksonville, FL David Kirn
3. Kiara Morris 408.97 Killeen, TX Kevin Clark, Earl Henderson, Justin Palmer
4. Sara Kolaczyk 384.22 Newton, MA Calvin Chin, Lucien Zoll
5. Yen Linh Chit 334.20 Lynn, MA Mai Du
6. Angela Fiore 284.14 Sutton, MA Jesse Guzzetti

Top  

Other Weapons, Intermediate Boys (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Toby Gonzalez 608.15 Marietta, GA Russel Feldman
2. Kyleel Goings 558.14 Powder Springs, GA Russel Feldman
3. Christian Baker 508.07 Bossier City, LA James Carinio
4. Neale McMillan 483.06 Woodstock, GA Russel Feldman
5. Rickie Brammer 408.25 Coto De Caza, California Dong Thai
6. Brian Xu 407.98 San Marino, CA Sam Guo
7. Tomas Guzman 407.60 Miami, FL Dennis Dereje
8. Joseph Sangiolo 383.37 Quincy, MA Kevin Chan
9. Calvin Au 382.82 Naperville, IL Xiaofei Dong
10. Brandon Benaza 358.15 Rancho Santa Margarita, CA Dong Thai

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Brandon D Wong 357.94 Monterey Park, CA Richard Ow
12. Kentony Chan 333.36 Boston, MA Kevin Chan
13. Caleb Munson 283.33 Acton, MA Narcyz Latecki

Top  

Other Weapons, Intermediate Girls (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Alia Hampton 941.15 Saint Johns, FL Charles Macabasco, Justin Lee
2. Kristine Wong 765.89 Trabuco Canyon, CA Dong Thai
3. Maricel Fister 608.20 Orange Park, FL David Kirn
4. Ava Hampton 508.02 Saint Johns, FL Charles Macabasco, Justin Lee
5. Caitlin Sherman 408.20 Miami, FL Eduardo Marin
6. Aminah Aryan 407.95 Lake Forest, CA Dong Thai
7. Jennifer Martin 407.72 Katy, TX Whit McClendon
8. Kathleen Fujimori 383.33 Shrewsbury, MA Jesse Guzzetti
9. Hallie Kamosky 333.30 Princeton, MA Jesse Guzzetti

Top  

Other Weapons, Advanced Boys (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Robert Rymsza 1,102.19 Fleming Island, FL Kam Lee
2. Jonathan Eng 787.99 Miami, FL Eduardo Marin
3. Victor Tan 753.50 Lake Worth, FL Joe Keit
4. Brandan Yong 658.01 Allston, MA Calvin Chin
5. Jmar Cortez 618.24 Henderson, NV Robert Jones
6. Anthony Capelazzo 609.33 Sao Paulo, Brazil Henrique Ortega
7. Vincent DeFillips 559.31 Melbourne, FL Harry Lo, James DeFillips
8. Eric Anderson 509.30 Palm Harbor, FL Nick Scrima
9. Max Chan 459.28 Wellesley, MA Calvin Chin
10. Brandon Flores 439.27 Poquoson, VA Hoy K. Lee

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Colton Gabertan 409.41 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
12. Diego Tham 409.33 Monterey Park, CA Ed Torres
13. Quentin Lopes 409.12 Mashpee, MA Nicholas Yang, Yang Jwing-Ming
14. Phillip O 399.25 Fleming Island, FL Kam Lee
15. Brandon L Chin 384.31 Brookline, MA Calvin Chin, Lucien Zoll

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Other Weapons, Advanced Girls (13-17)

  Name Points Location Instructor
1. Julie Nikolov 893.46 Seminole, FL Dan Schmidt
2. Kristina Nikolov 793.35 Seminole, FL Dan Schmidt
3. Catherine Rodriguez 767.86 Las Vegas, NV Robert Jones
4. Kaitlyn Yong 609.33 Allston, MA Calvin Chin
5. Alaina Sabin 559.24 Seminole, FL Dan Schmidt
6. Lian Chung-Valuntas 484.20 Royal Palm Beach, FL John Wai, Osei Xavier
7. Caitlin Sherman 439.12 Miami, FL Eduardo Marin
8. Lauren Yeung 409.24 Sunnyvale, CA Lily Lau, Kalman Wong
9. Ariana Zhang 408.94 Plano, TX Johnny Lee
10. Yen Nhi Chit 384.12 Lynn, MA Mai Du

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Mariah Mascara 383.80 Claysville, PA Mark Mastascusa
12. Ariana Stojanovski 358.93 Prosper, TX Travis Alschbach
13. Lisbeth Garcia 358.57 Miami, FL Eduardo Marin
14. Kiana Lee 334.05 Newton, MA Calvin Chin
15. Alaina N Sabin 284.17 Seminole, FL Dan Schmidt

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Other Weapons, Intermediate Men (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Benjamin Trent 766.57 Stamford, CT Marlon Pilossoph
2. Daniel Valleskey 616.06 Madison Heights, MI Self Taught
3. Jordan Harvey 608.05 Davie, FL T. Nee, Virgil Diaz
4. Arnold Roholt 557.98 Philadelphia, PA Phuoc Phan
5. Christopher Lopilato 408.12 Tempe, AZ Jinheng Li
6. Robert Walker 407.68 Burleson, TX Travis Alschbach
7. Devin Schuefer 383.13 Fenton, MO
8. Taylor Allen 358.10 Las Vegas, NV Shi Xing Wei
9. Jonathan Rivera 333.20 Mamaroneck, NY Marlon Pilossoph
10. Henny Karlan 333.19 Charlotte, NC Chris Facente

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Damien Humin 308.07 Prospect, KY Jinheng Li
12. Tyler Gamboa 282.45 Phelan, CA David Gowdy
13. Juan Soliz Ponce 258.11 Lowell, MA Mary Driscoll
14. Dennis DuBois 257.32 Phelan, CA David Gowdy

Top  

Other Weapons, Intermediate Women (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Hannah Gomez 1,016.15 Hialeah, FL John Vanegas, Yvette Phillips
2. Aurora Gesni 557.90 Kennesaw, GA Russel Feldman
3. Lakeisha Dent 407.80 Dallas, TX Johnny Lee

Top  

Other Weapons, Advanced Men (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Ethan Williams 968.28 Miami, FL Dennis Dereje
2. Gun Orachantara 793.08 Mamaroneck, NY Marlon Pilossoph
3. Charles Perez 668.36 Folsom, CA Matt Stroh
4. Michael Tibbits 559.08 Sunrise, Florida John Wai
5. Mario Vivanco 509.04 Miami, FL Eduardo Marin
6. Lou Urvin Go 483.96 Sunrise, FL John Wai
7. Ryan Torvik 458.92 Melbourne, FL Harry Lo, James DeFillips
8. Erick Cintron 418.88 Guayama, Puerto Rico Erick Cintron
9. Alexander Woo 409.48 Natick, MA Calvin Chin
10. James Lendech 409.28 Elk Grove, CA Alan Hubbard

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Jonathan Chang 408.97 Miranda, CA Nicholas Yang, Yang Jwing-Ming, Christopher Fazzio
12. Javier Esteves 398.80 Toa Alta, PR Olaguibet Negron
13. Steven Machado 384.32 New Britain, CT Daniel Ostrow
14. Jonathan S Eng 384.18 Miami, FL Eduardo Marin
15. Nathan Sidebottom 384.07 Springfield, MO Nick Givens

Top Ratings of competitors below 15th place are kept but not displayed.

Other Weapons, Advanced Women (18-35)

  Name Points Location Instructor
1. Megan Westerman 1,276.83 Tampa, FL Mario Salazar
2. Julie Drapkin 1,018.47 Pembroke Pines, FL John Vanegas
3. Karina Miyazato 483.91 Sao Paulo, Brazil Cesar Laurenti
4. Tawnie Thiessen 458.80 Melbourne, FL Harry Lo
5. Victoria Leonardo 438.79 Shreveport, LA James Carinio
6. Venessa Chin 418.73 Norfolk, VA Dennis Dereje
7. Allison Thompson 408.85 Carrollton, TX Henry Su
8. Cheyenne Lachapelle 384.28 Worcester, MA Gary Lachapelle
9. Amanda Chung 384.27 Davie, FL John Wai
10. Andrea So 334.25 Malden, MA Mai Du

The following competitors are also in the running to place in the Top Ten:

  Name Points Location Instructor
11. Kathryn Stover 334.20 St.Petersburg, FL Dan Schmidt
12. Michelle Lin 308.78 Miranda, CA Christopher Fazzio

Top  

Other Weapons, Advanced Men (36-45)

  Name Points Location Instructor
1. Christopher Chin 1,300.89 Rosedale, MD Kevin Law
2. Gun Orachantara 968.07 Mamaroneck, NY Marlon Pilossoph
3. Yoel Sonera 509.22 Palm Bay, FL - Florida James DeFillips, Harry Lo
4. Olaguibet Negron 484.21 Bayamon, PR Thomas Torres
5. Cesar Laurenti 459.20 Sao Paulo, Brazil Cesar Laurenti
6. Jose Antonio Oliveira 439.08 Sao Paulo, Brazil Paul Fraga
7. Edward Kluger 418.96 Orlando, FL Tu Truong
8. Paul Liss 384.45 Madison, WI Nelson Ferreira
9. David Craft 383.77 Waynesburgh, PA Mark Mastascusa
10. Pete Kelly 334.16 Annapolis, MD Sean Marshall, Billy Greer

Top  

Other Weapons, Advanced Women (36-45)

  Name Points Location Instructor
1. Cecilia Gonzalez 1,401.67 Miami, FL Dennis Dereje
2. Cara Stirling 942.89 Wexford, PA David Slaughter
3. Selma Sakate 509.05 Sao Paulo, Brazil Cesar Laurenti
4. Heidi Ongbongan 409.35 Las Vegas, NV Zengjiao Jian
5. Cheng-Chieh Yu 409.05 Jason Tsou
6. Jenny Pless 408.88 Stafford, TX Shi Yan Feng
7. Lei Ann Resurreccion 384.08 Watertown, MA Bob Rosen
8. Susan Cruz 333.68 Pittsburgh, PA David Slaughter

Top  

 

Journal of Chinese Martial Arts

City Century LLC

Helen Gee Chin Scholarship Foundation

YMAA

American Shaolin Kung Fu

PWKA

Shaolin Kung Fu Academy

Pinterest
YouTube

Pinterest
YouTube

Pinterest
YouTube

Pinterest
YouTube

International Shaolin Wushu Center

Pinterest
YouTube

Chen Style Tai Chi

Look Hear Now